Nieuwsbrief:

CFMOTO  700 MT ADVENTURE - 2026

Bouwjaar:
2026
Kleur:
Nebula Black
Vermogen:
50 kW
Teller:
Nieuw
Rijbewijs:
A
Garantie:
MotorGarantie 60 maanden
cfmoto - 700-mt-adventure
cfmoto - 700-mt-adventure
cfmoto - 700-mt-adventure
cfmoto - 700-mt-adventure
cfmoto - 700-mt-adventure
OmschrijvingTechniekFinancierenVerzekeringBedrijf

Wij zijn op vakantie van Zo. 26 Juli t/m Ma. 10 Augustus!


CFMOTO 700MT: De ultieme adventure bike voor lange ritten en offroad avonturen

De nieuwe CFMOTO 700MT is een avontuurlijke motorfiets die zich presenteert als een klassieke adventure bike, geïnspireerd op haar grotere zustermodellen. Met een wielbasis van 1.445 mm en een standaard zithoogte van 800 mm (optioneel verhoogbaar naar 840 mm), biedt de 700MT comfort voor rijders van verschillende lengtes. De 20-liter brandstoftank zorgt voor een groot bereik, ideaal voor lange ritten en verre bestemmingen.

De 700MT is uitgerust met een chassis dat speciaal is ontworpen voor adventure-gebruik. De 43 mm upside-down vork aan de voorkant en de instelbare achterwielvering zorgen voor een soepele en stabiele rit, zowel op als buiten de weg. De veerweg bedraagt 150 mm aan de voorkant en 148 mm aan de achterkant, waardoor de motorfiets uitstekend presteert in uitdagende omstandigheden.

De 700MT ondersteunt zijn offroad-karakter met een 19-inch voorwiel en een 17-inch achterwiel, uitgerust met banden in de maten 110/80 en 150/70. Deze combinatie zorgt voor uitstekende grip en controle, zowel op verharde wegen als onverharde paden. Daarnaast is de motorfiets voorzien van ABS en tractiecontrole, wat de veiligheid en betrouwbaarheid tijdens avontuurlijke ritten verder verhoogt.

De CFMOTO 700MT is de perfecte keuze voor motorrijders die op zoek zijn naar een veelzijdige adventure bike die zowel op de weg als offroad uitblinkt. Met zijn ruime brandstoftankaanpasbare zithoogte en robuuste chassis is de 700MT klaar voor elk avontuur.
 

De CFMOTO 700MT combineert moderne technologie met een robuust design, waardoor het een uitstekende keuze is voor avontuurlijke rijders. Deze adventure bike is uitgerust met LED-verlichting voor optimale zichtbaarheid, zowel overdag als ’s nachts, en een 5-inch TFT-display dat alle belangrijke voertuiggegevens duidelijk weergeeft. Daarnaast biedt de standaard T-Box geavanceerde connectiviteitsfuncties, zoals GPS-tracking, voor extra gemak en veiligheid tijdens je ritten.

De 700MT is verkrijgbaar in twee stijlvolle kleuren: Nebula Black en Nebula White. Het ontwerp van de motorfiets is sterk geïnspireerd door de grotere CFMOTO MT-modellen, waardoor het een herkenbare en imposante uitstraling heeft. Functionele details zoals spatborden en een motorbeschermingsplaat benadrukken het offroad-karakter van de 700MT en bieden extra bescherming tijdens avontuurlijke ritten.

De 700MT is ontworpen om uitdagingen zowel op als buiten de weg aan te gaan. De spatborden voorkomen dat modder en vuil de motorfiets beschadigen, terwijl de motorbeschermingsplaat essentieel is voor het beschermen van de onderkant van de motor tijdens offroad avonturen. Deze features maken de 700MT een betrouwbare keuze voor rijders die zowel comfort als duurzaamheid zoeken.

Met zijn moderne technologiestijlvolle design en offroad-ready functies is de CFMOTO 700MT een uitstekende keuze voor motorrijders die op zoek zijn naar een avontuurlijke en betrouwbare motorfiets. Of je nu lange ritten plant of offroad avonturen aangaat, de 700MT biedt alles wat je nodig hebt.

Motortype:2-cilinder in lijn, 8 kleppen, DOHC
Cilinderinhoud:693 cc
Max vermogen:50kW @ 9,500 rpm
Max koppel:60Nm @ 6,000 rpm
Boring x slag (mm):83mm*64mm
Compressieverhouding:11.6:1
Koeling:vloeistof gekoeld
Voeding:Bosch EFI
Zithoogte (mm):800 mm / 840 mm optioneel
Afmetingen (mm):2380mm*955mm*1440mm
Wielbasis (mm):1445 mm
Inhoud benzinetank (L)20 L
Gewicht (kg):240
Garantie:2+3
Kleuren:Nebula Black, Nebula White
Voorvering:43mm Inverted
Achtervering:Monoshock, adjustable preload
Remsysteem:Dubbele schijf dual piston / Enkele schijf, single piston
ABS:ABS / TCS
Velg voorwiel:MT2.50 x 19
Velg achterwiel:MT4.25 x 17
Banden:110/70 R19 / 150/55 R17

De 700 MT Adventure is er ook als GT uitvoering met en 3 delig kofferset voor € 8499,00


Wij zijn officieel dealer van CFMoto, Kymco, Moto Guzzi, Aprilia, Piaggio en Vespa.

Welkom bij Van den Burg Eindhoven
Al jaren zijn wij dé specialist in scooters, motorscooters, bromfietsen en motoren in de regio Eindhoven. Of je nu op zoek bent naar een vlotte scooter voor in de stad, een stevige motorscooter voor lange ritten, of juist een robuuste motor voor de echte kilometervreters – bij ons zit je altijd goed. We hebben een enorm aanbod aan nieuwe en tweedehands voertuigen.

Kom gezellig langs
Stap gerust eens binnen in onze showroom en ontdek welk voertuig het beste bij jou past. Of je nu een nieuwe scooter, motor of een tweedehands exemplaar zoekt, wij helpen je graag verder. En natuurlijk zorgen we er ook voor dat je het beste uit jouw voertuig haalt met onze onderdelen en accessoires. Geniet van de Brabantse gezelligheid en laat je verrassen door ons aanbod!

Van Den Burg Eindhoven
Bisschop Bekkerslaan 8
5628 RA Eindhoven






Deze motor is geschikt voor A rijbewijs.
Aanbieder
Van den Burg Eindhoven
Bisschop Bekkerslaan 8
Eindhoven
Plan de route
040-2418627
Ik heb een vraag over deze motorfiets
Wij sturen u een bevestiging per e-mail
Hoe gaan wij met uw privacy om?
Ook van deze verkoper:
Een stukje historie: BMW in 1969 - Alle modellen die in 1969 op de markt kwamen droegen de typeaanduiding /5. Bovendien zou vanaf dit moment de cilinderinhoud af te leiden zijn van de typenaam. Zo kwam er de 500 cc-R 50/5, de 600cc-R 60/5 en de 750cc-R 75/5. Ontwerptechnisch was de serie een sprong vooruit. De motorfietsen waren dan ook helemaal nieuw ontwikkeld. Er was volop gebruikgemaakt van chroom en kleur, de frames hadden duidelijke kenmerken van het Norton Featherbed frame, met een aangebout achterframe, maar voortaan zonder de kogels voor de zijspanbevestiging. De uitlaten waren licht omhoog gebogen en droegen zo bij aan het moderne uiterlijk. De zweefzadels waren voorgoed afgezworen. De krukas draaide voortaan in glijlagers, evenals de drijfstangen. Een heel belangrijke wijziging was de verplaatsing van de nokkenas. Doordat die nu onder de krukas lag, konden de stoterstangen naar de onderkant van de cilinders verhuizen. Die cilinders kwamen daardoor hoger te zitten, waardoor er meer grondspeling ontstond en de hellingshoek in bochten groter werd. Bovendien kwam het zwaartepunt van de motor lager te liggen. De 6 Volt elektrische installatie was vervangen door 12 V. Alle modellen hadden een startmotor, hoewel ook nog een kickstarter was gemonteerd. Dankzij de verbeterde stuureigenschappen kon met name het topmodel R 75/5 meekomen met sterkere concurrenten zoals bijvoorbeeld de Honda CB 750 Four. Die leverde weliswaar 67 pk (de R 75/5 “slechts” 50), maar was ook 40 kg zwaarder dan de R 75/5. Bovendien waren de machines zo mogelijk nog degelijker en betrouwbaarder dan hun voorgangers. Dit was uiteraard bij de presentatie in 1969 nog niet bekend, maar is inmiddels duidelijk gebleken. Ook uiterlijk zag het motorblok er moderner uit. Met name de luchtfilterkast die helemaal geïntegreerd was in het motorblok, in tegenstelling tot de eerder toegepaste losse luchtfilterhuizen op de versnellingsbak. Er werden vóór duplextrommelremmen en achter simplexremmen toegepast.
© 2000 - 2026 Motoroccasion