Nieuwsbrief:

BMW  R 1200 GS LC - 2016

Garantie: Ja
32705 Km
Alpinweiss
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
bmw - r-1200-gs-lc
OmschrijvingTechniekFinancierenVerzekeringBedrijf
Mooie frisse en complete R 1200 GS LC. Prachtige kilometerstand ! ABS, ESA, RDC, ASC, cruise control, verwarmbare handvatten, boordcomputer, LED koplamp met LED dagrijverlichting, LED richtingaanwijzers, LED achterlicht, middenbok, kofferdragers, navigatievoorbereiding, RVS verchroomd uitlaatsysteem, tanktas en een Akrapovic einddemper.

Deze schoonheid wordt nog gepoetst !
  • Inruil mogelijk.


    Stella Motoren
    Hommel 9
    7317 BL APELDOORN
    055-3032254
    verkoop@stellamotoren.nl
    Geopend:
    Dinsdag t/m vrijdag van 09:00 tot 18:00
    Zaterdag van 09:00 tot 17:00


Opties en Accessoires:
12 Volt aansluiting, Alarmverlichting, Anti Blokkeer Systeem [ABS], Automatic Stability Control [ ASC ], Boordcomputer, Cardan, Cruise Control, Elektrisch instelbare vering, ESA, Handvat verwarming, In hoogte verstelbaar zadel, In hoogte verstelbare ruit, Kofferdragers, LED koplamp, LED richtingaanwijzers, LED-Achterlicht, Middenbok, Navigatievoorbereiding, Nederlands geleverde motorfiets, Riding modes, Stuurdemper, Versnellingsindicator, Verstelbare rem- en koppelingshendel




Deze motor is geschikt voor A rijbewijs.
Stella Motoren
Ook van deze verkoper:
Een stukje historie: HONDA in 1949 - Rond 1949 kwam Honda met het "D-type". Meneer Honda was betrokken bij elke stap in de ontwikkeling van de tweetakt in zowel het ontwerpen als het produceren van de D-type Dream. Dit was Honda's eerste echte motorfiets. Dit proces was wel iets anders voor het bedrijf dan simpel gezegd het monteren van motorblokjes in standaard fietsframes. Honda noemde de machine 'Dream' omdat hij er van het begin af aan al van droomde een eigen motorfiets te bouwen. Soichiro Honda was een ingenieur en altijd op zoek naar mogelijkheden om betere en beschaafdere machines te ontwerpen. Een stap verder kwam de 146cc, OHV, viertakt E-type Dream. Een voor die tijd krachtige machine met maar liefst vijf en een half pk met een top van tachtig kilometer per uur. Het had een stalen frame en zowel een achter- als een voorvering. Medio oktober 1951 was de produktie opgelopen naar honderddertig stuks per dag(!).
© 2000 - 2025 Motoroccasion