Nieuwsbrief:

BMW  R 1300 GS ADVENTURE TRIPLE BLACK - 2025

Bouwjaar:
2025
Kleur:
BLACK STORM METALLIC (ND2) (ZWART METALLIC)
Vermogen:
107 kW
Teller:
Nieuw
Rijbewijs:
A
Garantie:
Ja
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
bmw - r-1300-gs-adventure-triple-black
OmschrijvingTechniekFinancierenVerzekeringBedrijf
Algemene informatie
Nieuw: Ja
Modeljaar: 1983
Modelcode: KA2
Referentienummer: 7999286
Typenummer: 0M31

Technische informatie
Koppel: 149 Nm
Transmissie: 6 versnellingen, Automaat
Tankinhoud: 19 liter
Topsnelheid: 200 km/u

Interieur
Bekleding: Stof

Verbruik
Gemiddeld brandstofverbruik: 4,8 l/100km (1 op 20,8)

Onderhoud
APK: Nieuwe APK bij aflevering

Garantie
Fabrieksgarantie: 36 maanden

Afleverpakketten
Inbegrepen afleverpakket: Fabrieksgarantie Nieuwe Auto:
Wie in een nieuwe BMW rijdt, kan zich verheugen op de hoogste kwaliteitsnormen en krijgt gegarandeerd rijplezier. Mocht uw BMW onverhoopt toch een defect vertonen, dan is uw BMW verzekerd tegen onverwachte reparatiekosten voor een periode van maximaal 3 jaar vanaf de datum eerste toelating – wereldwijd.



- BMW Service Pechhulp – 365 dagen per jaar, 24 uur per dag, 5 jaar lang;
- Dekking van eventuele wegsleepkosten tot aan de volgende BMW dealer;
- Uitgebreid mobiliteitsaanbod wanneer reparatie noodzakelijk is;
- Drie jaar garantie op lakdefecten en twaalf jaar garantie op het doorroesten van de carrosserie.


Dit afleverpakket bevat: Nieuwe APK

Productveiligheid
EU verantwoordelijke: BMW Nederland B.V. Einsteinlaan 5 2289 CC Rijswijk, NL 08000992234 www.bmw-motorrad.nl info@bmw-motorrad.nl

Overige informatie
Motor: 4-takt
Opties en Accessoires:
Adaptieve rijhoogte hulp (20D), Aluminium tank 1 (17A), Anti diefstal alarm (603), Comfort buddyseat (77C), Comfort passenger seat (77F), Content Triple Black (9T1), Dynamic pakket (235), Electrisch verstelbaar windscherm (559), Geautomatiseerde Schakelassistent (22A), Innovations package (23B), Intelligent Emergency Call (eCall) (6AC), Kofferdragers links & rechts (680), Koplamp Pro (219), Kruisspaakvelgen (771), Middenstandaard (636), Navigatie voorbereiding (272), Rij Assistant (5AS), Rijmodi Pro (224), Sports Brake (2NA), Stijlvariant Triple Black (458), Teleservices (6AE), Topkofferdrager (690), Touring pakket (233), Verchroomde uitlaatbochten (340), Voertuiginformatie Nederlands (386), Waarschuwing voor botsen achterop (5AR)




Deze motor is geschikt voor A rijbewijs.
Aanbieder
Ekris Motorrad
Australielaan 30
Maastricht Airport
Plan de route
043-3588080
Ik heb een vraag over deze motorfiets
Wij sturen u een bevestiging per e-mail
Hoe gaan wij met uw privacy om?
Ook van deze verkoper:
Een stukje historie: BMW in 1969 - Alle modellen die in 1969 op de markt kwamen droegen de typeaanduiding /5. Bovendien zou vanaf dit moment de cilinderinhoud af te leiden zijn van de typenaam. Zo kwam er de 500 cc-R 50/5, de 600cc-R 60/5 en de 750cc-R 75/5. Ontwerptechnisch was de serie een sprong vooruit. De motorfietsen waren dan ook helemaal nieuw ontwikkeld. Er was volop gebruikgemaakt van chroom en kleur, de frames hadden duidelijke kenmerken van het Norton Featherbed frame, met een aangebout achterframe, maar voortaan zonder de kogels voor de zijspanbevestiging. De uitlaten waren licht omhoog gebogen en droegen zo bij aan het moderne uiterlijk. De zweefzadels waren voorgoed afgezworen. De krukas draaide voortaan in glijlagers, evenals de drijfstangen. Een heel belangrijke wijziging was de verplaatsing van de nokkenas. Doordat die nu onder de krukas lag, konden de stoterstangen naar de onderkant van de cilinders verhuizen. Die cilinders kwamen daardoor hoger te zitten, waardoor er meer grondspeling ontstond en de hellingshoek in bochten groter werd. Bovendien kwam het zwaartepunt van de motor lager te liggen. De 6 Volt elektrische installatie was vervangen door 12 V. Alle modellen hadden een startmotor, hoewel ook nog een kickstarter was gemonteerd. Dankzij de verbeterde stuureigenschappen kon met name het topmodel R 75/5 meekomen met sterkere concurrenten zoals bijvoorbeeld de Honda CB 750 Four. Die leverde weliswaar 67 pk (de R 75/5 “slechts” 50), maar was ook 40 kg zwaarder dan de R 75/5. Bovendien waren de machines zo mogelijk nog degelijker en betrouwbaarder dan hun voorgangers. Dit was uiteraard bij de presentatie in 1969 nog niet bekend, maar is inmiddels duidelijk gebleken. Ook uiterlijk zag het motorblok er moderner uit. Met name de luchtfilterkast die helemaal geïntegreerd was in het motorblok, in tegenstelling tot de eerder toegepaste losse luchtfilterhuizen op de versnellingsbak. Er werden vóór duplextrommelremmen en achter simplexremmen toegepast.
© 2000 - 2026 Motoroccasion